MicroPython File Uploader

Tym razem nieco inaczej. Postanowiłem nieco ułatwić Wam (i sobie) wgrywanie skryptów i innych plików na ESP8266 i przygotowałem prostą aplikację służącą do tego celu. Aplikacja jest jeszcze w trakcie rozwoju, ale wszystkie opcje, w które możecie kliknąć już działają. Jeśli nie będziecie próbować szukać luk (które z pewnością są), to wszystko będzie działać jak należy. Możecie wgrywać nie tylko skrypty Pythona, ale także wszystkie inne pliki. Testowałem aplikację ze zdjęciem o wielkości 80KB i zadziałało. Póki co nie ma ustawionego żadnego limitu. Jeśli chcesz sprawdzić możliwości aplikacji, to możesz to zrobić i podzielić się efektami – w najgorszym wypadku będziesz musiał wyczyścić pamięć i wgrać MicroPythona jeszcze raz.

Tryb REPL też jest dostępny i powinien działać tak samo jak w WebREPL. Tekst wprowadza się pod terminalem. Jeśli będziesz chciał opuścić np. definicję funkcji, wciśnij Backspace w pustym polu i wciśnij Enter.

fileuploader

Myślę, że używanie tej aplikacji znacząco przyspieszy pracę z ESP8266 z MicroPythonem. Skończą się obawy o przypadkowe rozłączenie z siecią i konieczność ciągłego wpisywania hasła. Wszystko będzie działać nawet po hard-resecie. W miarę możliwości będę przygotowywał kolejne wersje (można już zauważyć, że będzie dostępne pobieranie i usuwanie plików). Będę wdzięczny za wszelkie uwagi, zauważone błędy i propozycje nowych funkcjonalności – podzielcie się nimi w komentarzu.

Program możecie pobrać klikając w linka poniżej. Do działania wymaga .NET Frameworka w wersji 4.5.2 do pobrania stąd (ale bardzo prawdopodobne, że masz już go zainstalowanego).

Pobierz “MicroPython File Uploader” MicroPython File Uploader.exe – Pobrano 5126 razy – 75 KB

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Rozwiąż równanie: *