MicroPython File Uploader

Tym razem nieco inaczej. Postanowiłem nieco ułatwić Wam (i sobie) wgrywanie skryptów i innych plików na ESP8266 i przygotowałem prostą aplikację służącą do tego celu. Aplikacja jest jeszcze w trakcie rozwoju, ale wszystkie opcje, w które możecie kliknąć już działają. Jeśli nie będziecie próbować szukać luk (które z pewnością są), to wszystko będzie działać jak należy. Możecie wgrywać nie tylko skrypty Pythona, ale także wszystkie inne pliki. Testowałem aplikację ze zdjęciem o wielkości 80KB i zadziałało. Póki co nie ma ustawionego żadnego limitu. Jeśli chcesz sprawdzić możliwości aplikacji, to możesz to zrobić i podzielić się efektami – w najgorszym wypadku będziesz musiał wyczyścić pamięć i wgrać MicroPythona jeszcze raz.

Tryb REPL też jest dostępny i powinien działać tak samo jak w WebREPL. Tekst wprowadza się pod terminalem. Jeśli będziesz chciał opuścić np. definicję funkcji, wciśnij Backspace w pustym polu i wciśnij Enter.

fileuploader

Myślę, że używanie tej aplikacji znacząco przyspieszy pracę z ESP8266 z MicroPythonem. Skończą się obawy o przypadkowe rozłączenie z siecią i konieczność ciągłego wpisywania hasła. Wszystko będzie działać nawet po hard-resecie. W miarę możliwości będę przygotowywał kolejne wersje (można już zauważyć, że będzie dostępne pobieranie i usuwanie plików). Będę wdzięczny za wszelkie uwagi, zauważone błędy i propozycje nowych funkcjonalności – podzielcie się nimi w komentarzu.

Program możecie pobrać klikając w linka poniżej. Do działania wymaga .NET Frameworka w wersji 4.5.2 do pobrania stąd (ale bardzo prawdopodobne, że masz już go zainstalowanego).

Pobierz “MicroPython File Uploader” MicroPython File Uploader.exe – Pobrano 14700 razy – 75 KB

Jedna myśl na temat “MicroPython File Uploader

  1. Cześć.
    Program nie chce się uruchomić na Windows 10 Home. Na Win7 Pro ruszył mi bez problemu ale na 10 zupełnie nic się nie dzieje.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Rozwiąż równanie: *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.